TR   |   EN     

Türkiye Hastanesi


Türkiye Gazetesi Hastanesi; “ailenin sıcaklığını ve bir evin konforunu” esas alan hizmet anlayışıyla etik bir sağlık hizmeti sunmaktadır. Büyük ilgi gören bu hizmet anlayışını yaygınlaştırmak için 2014’te de yatırımlarını sürdürmüştür.


İhlas Grubu’nun toplumsal sorumluluk anlayışının bir yansıması olarak, insanların en temel ihtiyacı olan sağlık hizmetini en doğru ve en uygun koşullarda sunmak amacıyla 1991 yılında kurulan Türkiye Gazetesi Hastanesi, çalışmalarını “insan odaklı” bir anlayış çerçevesinde yürütmektedir. Toplam 70 hasta yatağı, 90 uzman doktor ile 325 sağlık ve idari çalışanla ortalama günlük 600 poliklinik muayenesi, aylık 900 yatan hasta tedavisi ve 800 ameliyat işlemi gerçekleştirmektedir. 

OTOMASYON SİSTEMİYLE HİZMET VEREN İLK ÖZEL HASTANE
Türkiye’de bütünüyle otomasyon sistemi ile işletilen ilk özel hastane olan Türkiye Gazetesi Hastanesi; hasta beklentileri ve sağlık sektöründeki gelişim sonucu ortaya çıkan ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayabilmek için, teknolojik gelişmeleri ve mevzuatı yakından takip etmektedir. Sağlık.NET veri gönderim sistemi, E-Reçete, E-Rapor gibi tüm önemli uygulamaları bilgi yönetim sistemine uyarlamıştır. Röntgen, MR, BT gibi radyolojik görüntülerin dijital olarak dağıtılması, değerlendirilmesi ve arşivlenmesi için Görüntü Saklama ve İletişim Sistemleri (PACS) altyapısını kurmuştur.

Ayrıca, yine hasta memnuniyetinin yakından izlenmesi amacıyla, Sesli Otomatik Randevu Hatırlatma Sistemi’ni faaliyete geçirmiş; hastaların memnuniyeti ile çalışanların performanslarını ölçen ve raporlayan Qbuton sistemini kurmuştur.

BELGELENMİŞ VE ÖDÜLLÜ KALİTE STANDARTLARI
2004 yılında alınan TS EN ISO 9001:2008 Kalite Belgesi, MEYER ve TÜV kurumlarından alınan belgelerle yenilenmiştir.

Türkiye Gazetesi Hastanesi, 2013 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde değerlendirilmiş ve sunduğu kaliteli hizmet anlayışı yeniden onaylanmıştır.

2013 yılında da Leaders of Branding Intelligence Awards kapsamında Frankfurt’ta düzenlenen ödül töreninde “LOB Europe Tüketici Ödülü”nü almıştır.

SAĞLIK ALANINDA KAPSAMLI UZMANLAŞMA 
Türkiye Gazetesi Hastanesi, Türkiye’nin önde gelen göz merkezlerinden biri olarak tanınan bir Göz Hastalıkları ve Lazer Tedavi Ünitesi’ne sahiptir.

İç Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Gastroenteroloji, Nöroloji, Dermatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyet, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Nöroşirurji, Genel Cerrahi, Çocuk Cerrahisi, Anestezi ve Reanimasyon, Ortopedi ve Travmatoloji, Kulak Burun Boğaz, Plastik Cerrahi, Üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ağız ve Diş Hastalıkları gibi dahili ve cerrahi bölümlerde her türlü teşhis ve tedavi gerçekleştirilmektedir. 

Kadın Doğum, Perinatoloji, Göğüs Hastalıkları, Radyoloji, Fizik Tedavi, Çocuk Hastalıkları, Çocuk ve Ergen Psikolojisi gibi branşlardaki hizmet altyapısı da sürekli genişletilmektedir. 

Tıbbi branşlara yeni uzman kadrolar eklenmekte; hastanenin tarihi binasındaki hasta odaları, tarihi özellikleri korunarak restore edilmektedir. 

2014 yılında Gastroenteroloji ve Endoskopi Merkezi kurulmuş, Çocuk Polikliniği genişletilmiş, MR cihazı yenilenmiş ve hastalarımızın ihtiyaç ve konforları düşünülerek sağlık birimlerinde ve hastane bahçesinde sosyal alanlar oluşturulmuştur. 

Sağlık konusunda kamusal bilgilendirmeler ve tanıtım çalışmaları yapabilmek amacıyla, Kurumsal Pazarlama ve İletişim birimleri kurulmuştur.

Çalışanların bağlılıklarını daha da güçlendirmek, hedef odaklı verimli çalışmalar yapmak ve daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla kurum içi eğitim programları düzenlenmiştir.

Ülkemizde son yıllarda önemli bir potansiyel oluşturan ve devlet politikaları ile teşvik edilen sağlık turizmine yönelik yatırımlara da başlanmış, bir Uluslararası Hasta İlişikleri Birimi kurulmuştur. Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinin sağlığa yönelik taleplerini karşılamak amacıyla özel sağlık programları oluşturulmuştur. 

2015 YILININ YENİ YATIRIMLARI
2015 yılında Medikal Onkoloji bölümün kurulması düşünülmekte; Ağız ve Diş Sağlığı bölümünün, yeni tıbbi cihazlar ve uzman çalışanlarla geliştirilmesi ve yenilenmesi planlanmaktadır. 

Anlaşmalı kurumların sayısının artırılması ve yelpazesinin büyütülmesi, uzman kadroların genişletilmesi ve hasta odalarının restorasyonla yenilenmesi çalışmalarının sürdürülmesi amaçlanmaktadır.

Üniversiteler, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapılarak, sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlanması, sağlık konusunda bilgilendirici konferansların ve tanıtım çalışmalarının artırılması düşünülmektedir.

 


ID : 1397672980006531, Güncelleme : 10.08.2015 14:31:38, Tıklanma : 32329
Paylaş :   |