TR   |   EN     

İhlas Ev Aletleri


İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IHEVA), insan sağlığı ve temel ihtiyaçlarını esas alan ve ev hayatını kolaylaştıran küçük ev aletleri üretmektedir.


İhlas Ev Aletleri, hayatı kolaylaştıran cihazlar üreterek Türkiye’nin dört bir yanında satışa sunmakta ve Türk Cumhuriyetleri ağırlıklı olmak üzere, Avrupa, Amerika, Afrika ile Uzak Doğu’da bulunan pek çok ülkeye ihracat yapmaktadır.

İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IHEVA), insan sağlığı ve temel ihtiyaçlarını esas alan ve ev hayatını kolaylaştıran küçük ev aletleri üretmektedir. 

Şirket üretimini, Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde 18 bin m2 kapalı alana sahip iki tesiste yer alan Temizlik Robotu, Şofben ile Reverse Osmosis Su Arıtma Fabrikası ve Plastik Enjeksiyon Baskı Tesisleri’nde güçlü teknik kadrosu ile gerçekleştirmektedir. 

İhlas Markası ile Özdeşleşmiş Ürün Portföyü
İhlas Ev Aletleri temizlik robotu, su arıtma sistemleri, banyo şofbeni, halı yıkama makinesi, ıslak ve kuru süpürme makinesi, quartz soba ile çay setinden oluşan İhlas markasına özel bir ürün yelpazesine sahiptir.

IHEVA ürünlerini Aura, Aura Cleanmax, Aura Roboclean, Aura Cebilon, Aura QVac, Aura Wdry markaları ile müşterilerine sunmaktadır. 

IHEVA’nın ürünleri, yurt içine distribütör firma, İhlas Pazarlama A.Ş.’ye ait yaygın bayi ağı ve satış kanallarıyla, yurt dışına ise çeşitli dağıtım kanalları aracılığıyla sunulmaktadır.  

Uluslararası Standartlarıyla Türkiye Pazar Lideri
Elektrikli hızlı ısıtıcı sektörünün lideri olan İhlas ve Aura markası ile pazarda güçlü bir konumu olan Şirket, milyonlarca evde kullanılan banyo şofbeni ile de pazar lideridir. 

Sektöründe hep ilkleri gerçekleştiren İhlas Ev Aletleri, Aura Cebilon Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemi’nin kalitesini NSF (National Sanitation Foundation) sertifikası ile tescillemiştir. Ev ile endüstriyel ürünler için standartlar belirleyen, bağımsız, kâr amacı gütmeyen 55 yıllık bir ürün test ve sertifikasyon kuruluşu olan NSF, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından içme suyu güvenliği ve arıtımı için tanımlanan bir iş birliği merkezidir. Şirket, su arıtma endüstrisinde hizmet veren firmaları temsil eden Amerika merkezli Water Quality Association Kuruluşu’nun da üyesidir. Water Quality; ürün testleri, eğitim ve bilgi kaynağı sağlama konularında uluslararası otorite konumundadır.

TÜBİTAK ile İş birliği 
Tasarımı ve mühendislik çalışmaları İhlas Ev Aletleri Ar-Ge Departmanı tarafından geliştirilen Aura Cleanmax S Plus “temizlik robotu projesi” aynı zamanda TÜBİTAK desteklidir. Verimlilik, sessizlik ve optimum maliyet gibi unsurlarla ön plana çıkan bu ürün, Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenen “Red Dot” ödül töreninde kendi kategorisinde birincilikle ödüllendirilmiştir. Ürün, sağlıklı ve ergonomik tasarımıyla 4.200 başvuru arasından sıyrılarak ödül almıştır. 

İhlas Ev Aletleri’nin TÜBİTAK desteğiyle geliştirdiği bir diğer ürün ise Ters Osmoz (Reverse Osmosis-RO) Su Arıtma Cihazı olmuştur. Geliştirme süreci tamamlanan ürün 2015 yılı ilk çeyreğinde pazara sunulmuştur. Cebilon markası ile piyasaya çıkan ürün, Design Turkey Yarışması’nda da “İyi Tasarım” ödülüne layık görülmüştür. 

İhlas Ev Aletleri, geliştirdiği bu teknolojik ürünlerle Turkishtime dergisi tarafından gerçekleştirilen “AR-GE 250” araştırması kapsamında 2014 yılında Türkiye’nin en çok Ar-Ge yatırımı yapan şirketleri arasında gösterilmiştir.

Ayrıca Cebilon Unique, Aura Clenmax Splus, Aura Roboclean S Plus markası ile ICONIC AWARDS: INTERIOR INNOVATION ve GOOD DESIGN Tasarım ödüllerinin de sahibi olmuştur.

Çevresel Etkiyi Azaltmaya Yönelik Girişimler
IHEVA, 2013 yılından bu yana IS0 14064 standardı kapsamında Kurumsal Karbon Ayak İzi Raporu’nu yayımlayarak faaliyetleri sırasında ortaya çıkabilecek çevresel etkinin azaltılması için çalışmaktadır.

2015 yılında CDP Karbon Ayak İzi'nin yanı sıra, pilot olarak uygulanan CDP Su Programı kapsamında, zorunlu olmadığı halde gönüllülük esası ile soruları cevaplandırmış ve su programı skoru C-Awareness level (Farkındalık) olarak belirlenmiştir.

IHEVA, 14001 Çevre Yönetim Sistemi, 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve 14064 Sera Gazı Hesaplanması ve Denetimi sertifikasyonları için çalışmalarını tamamlama aşamasına getirmiştir. 

İhlas Ev Aletleri bünyesinde 2005 yılından bu yana uygulamalı olarak oluşturulan TQM (Total Quality Management) sistemi, bütün şirket fonksiyonlarını içerecek şekilde yaygınlaştırılmış ve 2012 yılında uluslararası sertifikasyon kuruluşu tarafından ISO 9001:2008 kapsamında belgelendirilmiştir.

50 Ülkenin Tanıdığı Marka 
İhlas Ev Aletleri ürünleri; Türk Cumhuriyetleri ağırlıklı olmak üzere, Avrupa, Amerika, Afrika ve Uzak Doğu’da bulunan 50 ülkede satışa sunulmuştur. 2015 yılında yurt dışı satışların %56’sı Türk Cumhuriyetler, %23’ü AB ülkelerine, %10’u Orta Doğu’ya ve % 6’sı Uzak Doğu ülkelerine gerçekleşmiştir.

2015 yılında uluslararası prestijli fuarlara katılımlar gerçekleştirilmiştir. Nisan ve Ekim aylarında Çin’de düzenlenen Canton Fuarı ve Eylül ayında Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen Avrupa’nın en büyük Tüketici Elektronik Fuarı IFA’da, Design Turkey tasarım ödüllü yeni ürünü Aura Cebilon Unique RO System Su Arıtma Cihazı tanıtılmış ve sektör temsilcilerinden büyük ilgi görmüştür.

TÜBİTAK desteğiyle geliştirilen Aura Cebilon Unique’in 2016 yılının ilk çeyreğinde de yurt içi pazara sunulması planlanmaktadır.

%77,97 Oranında Halka Açıklık Oranı
Hisse senetleri 26.09.1996 tarihinden beri BIST’te IHEVA koduyla işlem gören İhlas Ev Aletleri’nin 2015 yılı faaliyet dönemi itibarıyla sermayesinin %77,97’si halka açıktır. IHEVA hisse senetleri 01.10.2007 tarihinden itibaren BIST TÜM 100 Endeksi’nde işlem görmektedir. Şirket, 29.12.2010 tarihinden itibaren de BIST Kurumsal Yönetim Endeksi kapsamına dahil edilmiştir.


ID : 1397671628572812, Güncelleme : 26.04.2016 15:38:27, Tıklanma : 24977
Paylaş :   |