TR   |   EN     

TGRT FM


TGRT FM; “Ailenizin sesi” sloganıyla Türkiye genelindeki 125 vericisi üzerinden ülkenin her yerine, internet üzerinden de tüm dünyaya yayın yapabilen, habercilikte güçlü bir radyo kanalıdır.


Teknolojik cihazlarla donatılmış yayın, kayıt, montaj stüdyo ekipmanları ve IP tabanlı ses mikserleri ile yenilenen TGRT FM, tamamen dijital bir altyapıya sahiptir.

TGRT FM’in Verici Sayısı 125
TGRT Haber TV A.Ş. tüzel kişiliğinin altında faaliyet gösteren TGRT FM, 4 Ekim 1993’te kurulmuştur. Türkiye’in ilk ulusal kanallarından biridir. Kurulduğu günden bu yana programlı yayıncılık yapan radyo, saat başı haberler, her yaştan dinleyiciye hitap eden canlı ve bant yayınlarla dinleyiciye hitap etmektedir. TGRT Haber ile yürüttüğü iş birliği kapsamında habercilik konusunda güçlü bir konuma gelen kanalda gündemin nabzını tutan haber programları, sağlık ve kadın programları, gazete ve makalelerin okunduğu özel programlarla dinleyicinin sesi yayına taşınmaktadır. Bir TGRT FM klasiği olan Arkası Yarın ve Radyo Tiyatroları ise 1993 yılından bu yana aralıksız olarak yayına devam etmektedir.

YouTube’da yayına çıkan ilk ve tek radyo 
TGRT FM; Türkiye genelinde bulunan 125 vericisi ile radyolardan, Türksat 4A uydusunun kapsadığı her yerde dijital uydu alıcısından ve dört farklı formatta dünyanın her yerinde internetten dinlenebilmektedir. 

2015 yılında, TGRT FM’de yayınlanmakta olan programların YouTube kanalı üzerinden canlı olarak dinlenebilmesi için anlaşma yapılmış ve programlara https://www.youtube.com/tgrtfm adresi üzerinden kolay erişim sağlanmıştır. TGRT FM, YouTube’da yayına çıkan ilk ve tek radyo olma özelliğine de sahiptir. 

Gelişmiş Teknolojik Altyapı
Teknolojik cihazlarla donatılmış yayın, kayıt, montaj stüdyo ekipmanları ve IP tabanlı ses mikserleri ile yenilenen TGRT FM, tamamen dijital bir altyapıya sahiptir. Verimlilik çalışmaları kapsamında FM vericilerinin büyük bir bölümü, daha az enerji sarfiyatı ile daha çok RF gücü veren FM vericileriyle yenilenmiştir. 


ID : 1397663157567013, Güncelleme : 26.04.2016 14:15:02, Tıklanma : 13968
Paylaş :   |